USK Praha

O nás

Univerzitní sportovní klub a Vysokoškolské sportovní centrum.

Galerie

Historie a současnost USK Praha


Univerzitní Sportovní Klub Praha – USK Praha, byl pod názvem Slavia Vysoké Školy Praha založen v roce 1953. Zejména vysokoškolské mládeži poskytoval vhodné příležitosti k pravidelné fyzické činnosti a dosahování vysoké sportovní výkonnosti. Od roku 1990 klub nese současný název USK Praha a zařadil se mezi obdobné vysokoškolské kluby v Evropě.

 

Oddílem atletiky prošlo za více než pět desítek let neuvěřitelně vysoké množství členů. Bylo by asi nesmírně těžké (ne-li nemožné) vyjmenovat všechny závodníky, kteří oblékali dres se znakem sovy. Uvádíme tedy alespoň ty nejvýznamnější. Mistryni světa běžkyni Jarmilu Kratochvílovou, koulaře Remigia Machuru a Josefa Kubeše, tyčkaře Františka Jansu a Zdeňka Lubenského, běžkyně Ivanu Kleinovu-Kubešovou, Milenu Strnadovou-Matějkovičovou, Andreu Šuldesovou a mistryni světa Ludmilu Formanovou, skokanky mistryni světa Šárku Kašpárkovou, Zuzanu Hlavoňovou, Lucii Komrskovou, sprinterky Štěpánku Klapáčovou, Hanu Benešovou, Zuzanu Hejnovou, Barboru Dibelkovou-Pitákovou, Jitku Bartoníčkovou a další.

 

V současnosti se klub pyšní takovými jmény jako jsou mnohonásobná medailistka z evropských a světových soutěží Denisa Rosolová, česká sedmibojařská rekordmanka Eliška Klučinová, mistryně Evropy Jiřina Ptáčníková, juniorská mistryně světa Anežka Drahotová či překážkářka Lucie Škrobáková. Na klubové úrovni jsou ženy USK dlouhodobě k neporažení a velmi dobře se umisťují v nejvyšší evropské soutěži klubových družstev.

 

Náš klub zajišťuje sportovní trénink pro děti od 6 let v atletických přípravkách různých úrovní. Talentovaní žáci mohou být zařazeni do tzv. sportovních tříd při ZŠ Petřiny-jih (Šantrochova 2, Praha 6), kterou navštěvují od 6. do 9.třídy, a s níž úzce spolupracujeme. Dalším článkem je Sportovní centrum mládeže, které zajišťuje všestrannou přípravu a nachází vhodné dispozice u jednotlivých sportovců pro případnou další specializaci. Nejvyšším článkem v našem systému je Vysokoškolské sportovní centrum, které zabezpečuje přípravu a servis pro českou reprezentaci na té nejvyšší úrovni. Vedle systému vrcholového sportu od vyhledávání talentů po realizaci přípravy a soutěží nejlepších českých atletů dáváme prostor také sportovnímu vyžití dětem a mládeži z okolí Strahova.

Pro členy


Masáže
Místa rehabilitace


 

Aleš: rehabilitace Cuberten

Renata (fyzio): masérna v přízemí hotelu Cuberten

Telefon na Honzu je 737 132 470

Telefon na Aleše je 702 209 117

Telefon na Láďu je 606632923

Telefon na p. Tomana je 736 163 009

Nové telefoní číslo na rehabilitaci: 775428486

Provozní doba mokré rehabilitace je od 13.00 do 19:45. Poslední vstup do rehabilitace je v 19.00

Nové časy přihlašování na rehabilitace:

A - zůstává od pátku 12.00

B - přihlašování od neděle 00.00

C - přihlašování od neděle 12.00


Rehabilitace termíny:


Sauna:

Denně od 13.00 do 20.00

Poslední vstup nejpozději v 19.00


Partneři

 Top