USK Praha

O nás

Univerzitní sportovní klub a Vysokoškolské sportovní centrum.

Galerie

Historie a současnost USK Praha


Univerzitní Sportovní Klub Praha – USK Praha, byl pod názvem Slavia Vysoké Školy Praha založen v roce 1953. Zejména vysokoškolské mládeži poskytoval vhodné příležitosti k pravidelné fyzické činnosti a dosahování vysoké sportovní výkonnosti. Od roku 1990 klub nese současný název USK Praha a zařadil se mezi obdobné vysokoškolské kluby v Evropě.

 

Oddílem atletiky prošlo za více než pět desítek let neuvěřitelně vysoké množství členů. Bylo by asi nesmírně těžké (ne-li nemožné) vyjmenovat všechny závodníky, kteří oblékali dres se znakem sovy. Uvádíme tedy alespoň ty nejvýznamnější. Mistryni světa běžkyni Jarmilu Kratochvílovou, koulaře Remigia Machuru a Josefa Kubeše, tyčkaře Františka Jansu a Zdeňka Lubenského, běžkyně Ivanu Kleinovu-Kubešovou, Milenu Strnadovou-Matějkovičovou, Andreu Šuldesovou a mistryni světa Ludmilu Formanovou, skokanky mistryni světa Šárku Kašpárkovou, Zuzanu Hlavoňovou, Lucii Komrskovou, sprinterky Štěpánku Klapáčovou,Pavla Soukupa, Hanu Benešovou, Zuzanu Hejnovou, Barboru Dibelkovou-Pitákovou, Jitku Bartoníčkovou a další.

 

V posledním desetiletí se klub pyšnil takovými jmény jako jsou mnohonásobná medailistka z evropských a světových soutěží Denisa Rosolová, česká sedmibojařská rekordmanka Eliška Klučinová, mistryně Evropy Jiřina Ptáčníková, juniorská mistryně světa Anežka Drahotová či překážkářka Lucie Škrobáková. Na ně postupně svými úspěchy skěle navázali  další závodíci:  Jako vícebojařka Kateřina Cachová, tyčařky Romana Maláčová, či běžkyně Lucie Sekanová. Od mládežnických kategorií se výborně prosazuje juniorská mistryně světa Amálie Švábíková. Mnohé jejich výkony prolínají až do současných dní a tak k aktuální špičce Univerzitního sportovního klubu patří: sprinterky Klára Seidlová, Marcela Pírková, Helena Jiranová,Lucie Koudelová,Martina Hofmanová,Markéta Štolová. Tyčařky Romana Maláčová a Amálie Švábíková, Po zranění se vracející výškařka Michaela Hrubá- rovněž juniorská mistryně světa.Stálicí mezi běžkyněmi je  Lucie Sekanová.  Oddíl posílil příchodem vrhačky Markéty Červenkové a mnoha dalšími závodníky a především závodnicemi.

Na klubové úrovni jsou ženy USK dlouhodobě k neporažení a velmi dobře se umisťují v nejvyšší evropské soutěži klubových družstev.

 

Náš klub zajišťuje sportovní trénink pro děti od 6 let v atletických přípravkách různých úrovní. Talentovaní žáci mohou být zařazeni do tzv. sportovních tříd při ZŠ Věry Čáslavské (Šantrochova 2, Praha 6), kterou navštěvují od 6. do 9.třídy, a s níž úzce spolupracujeme. Dalším článkem je Sportovní centrum mládeže,  které zajišťuje všestrannou přípravu a nachází vhodné dispozice u jednotlivých sportovců pro případnou další specializaci. Nejvyšším článkem v našem systému je  VICTORIA Vysokoškolské sportovní centrum, které zabezpečuje přípravu a servis pro českou reprezentaci na té nejvyšší úrovni. Vedle systému vrcholového sportu od vyhledávání talentů po realizaci přípravy a soutěží nejlepších českých atletů dáváme prostor také sportovnímu vyžití dětem a mládeži z okolí Strahova.

Pro členy


Masáže
Rehabilitace - viz interní rozpis Victoria VSC


 

 

 


Kontakty RHB - CoubertinePartneři Top